Clicky

سوالات متداول برای انتخاب سیستم صوتی ماشین 2

سوالات متداول برای انتخاب سیستم صوتی ماشین 2

برای عملکرد و راه اندازی یک سیستم صوتی ،باطری ماشین چه ویژگی های باید داشته باشد؟

باطری ماشین باید آمپراز مورد نیاز و شدت جریان مورد نظر را تامین کند تا سیستم صوتی عملکردی بهینه داشته باشد.برای سیستم های صوتی متوسط که قیمتی یک میلیون وبالاتر دارند باطری حداقل 65 آمپر باید داشته باشید تا مشکلی ایجاد نشود.اگر نمی خواهید روی باطری هزینه کنید یک خازن تهیه کنید که فشار روی باطری کم شود.

اگر به ضبط ماشین کامپوننت وصل کنیم آیا آمپلی فایر لازم است؟

هیچ پخش خودرویی کاملا کامپوننت را پشتیبانی نمی کند. باید حتما کنار کامپ از آمپلی فایر ماشین استفاده کنید. اگر آمپلی فایر استفاده نکنید فقط سیستمی باهزینه بیشتر خریداری کرده ایدکه از آن به طور کامل نمی توان استفاده کرد.

آِیا برای اتصال ساب به آمپلی فایر خودرو نیاز خواهیم داشت؟

در واقعیت ساب ماشین دستگاهی نیست که بشود جداگانه از آن استفاده کرد.فقط برای تقویت کردن و بم کردن صداهای زیر بلندگو استفاده می شود.استفاده از آن ضروری نمی باشد. به دلیل صداهای قوی که تولید می کنند بسیار مورد توجه هستند.

آمپلی فایر برای تقویت صدای سیستم صوتی ماشین به کار می رود و بدون ساب هم می توانید از آن استفاده کنید ولی استفاده از ساب ووفر خودرو بدون آمپلی فایر امکان پذیر نیست. اگر می خواهید از ساب استفاده کنید حتما ک امپلی فایر هم تهیه کنید.برای اضافه کردن یک ساب ووفر نیاز به آمپلی فایری 4 کانال خواهید داشت.

فیلتر پایین گذر Low-pass filter  چیست و چه کاربردی دارد؟

 همانطور که می دانید کراس اوور یک مدار الکتریکی است که ترکیبی از فیلترهای بالاگذر،پایین گذر و میانه است.فیلتر پایین گذر یا اصطلاحا LPS که یک نوع کراس اوور است که فقط فرکانس های پایینتر از مقدار مشخصی را عبور می دهد و فرکانس های بالاتر را فیلتر می کند. مدار فیلتر ساب ووفر از فیلتر پایین گذر استفاده می کند. فرکانس های عبوری آن در بازه 60 تا 160 هرتز برای صدای بم قابل تنظیم است.

کاربرد خروجیRCA چیست؟

خروجی RCA به شما اجازه می دهد که بیش از یک آمپلی فایر وصل کنید.

تفاوت بیشینه قدرت PEAK POWER و RMS چیست؟

تفاوت RMS و PEAK POWER

به عنوان یک قاعده اساسی قدرت RMS به عنوان قدرت واقعی محسوب می شود.

اندازه توان RMS، آن اندازه قدرت مداومی است که آمپلی فایر می تواند تولید کند.یک چهارم کمیت نهایی یک بلندگو ماشین در پخش فرکانس است.یک اسپیکر قابلیت تولید حجم زیادی انرژی بر مبنای وات در چند لحظه کوتاه تولید کند .ولی به صورت مداوم نمی تواند این فشار راتحمل کند. این عمل باعث اسیب زدن به بلندگو می شود .معیار سنجش تحمل مداوم فشار برای تولید انرژی، rms است. این معیار یک چهارم حداکثر متغییر فشار را تعیین می کند.

peak power حداکثر قدرتی است که یک وسیله الکتریکی در یک لحظه  بدون این که اسیب ببیند می تواند تولید کند.توان پیک پاور ،توان واقعی دستگاه نمی باشد.و توانی نیست که دستگاه بتواند به طور مداوم آن را تولید کند چچرا که باعث اسیب رسیدن به دستگاه می شود چون از حداکثر قدرتش استفاده می کند.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش