مقالات

کمپانی هارمن کاردون

harman-kardon

کمپانی هارمن کاردون

دکتر سیدنی هارمن در اواخر ۱۹۳۰ برای شرکت دیوید بوگن کار می کرد که تولید کننده اسپیکر و سیستم معمولی بود او و یک مهندس به نام برنارد کاردون دریافتند که با اصلاحات و تغییرات ناچیز در  آمپلی فایر های بوگن می توانند وضوح مبهوت کننده ای به موسیقی ببخشند . در سال ۱۹۵۳ این دو نفر شرکت بزرگ هارمن کاردون را با سرمایه اولیه ۵۰ هزار دلار برای هر کدام تشکیل دادند .

دکتر سیدنی هارمن ( Sidney Harman ) و برنارد کاردون  ( Bernard Kardon ) در سال ۱۹۵۴ موفق به تاسیس یک کمپانی ﺑﯿﻦ المللی شدند که هدف آن ساخت تجهیزات صوتی با وفاداری بالا به صدا بود. چهار سال بعد کمپانی هارمن / کاردون (Harman/Kardon)  اولین گیرنده رادیوی استریو را در جهان تولید کرد و آن شروع موفقی برای این کمپانی تازه تاسیس بود.

 کمپانی هارمن / کاردون (Harman/Kardon ) موفق شد حق تولید رادیو  پخش های کمپانی های اتومبیل سازی بزرگی مثل لکسوس (Lexus ) ؛ بی ام و (BMW) ؛ تویوتا (Toyota) ؛ مرسدس بنز (Mercedes-Benz) و جنرال موتور (General Motors)  را در اختیار بگیرد.

هدف هارمن / کاردون (Harman/Kardon) این است که بهترین صدا را به راحت ترین شکل به گوش دوست داران موسیقی برساند و تمام نیروی خود را برای رسیدن به این هدف صرف می کند .

     در سال ۱۹۵۰ ، بنیانگذاران شرکت ، سیدنی هارمن و برنارد کاردن ، با ترکیب کردن یک تونر و یک آمپلی فایر، گیرنده ای ساختند که برای همه افراد – حرفه ای و آماتور- قابل استفاده بود.

   در هزاره سوم هارمن / کاردون (Harman/Kardon) اولین شرکتی بود که پورتهای ورودی و خروجی را در دستگاههای صوتی با رنگهای مشخص تعریف کرد . در آن زمان ، این شرکت ، پیشتاز در طراحی سیستم های صوتی استریو و کاست پلیر (Cassette Player) بود و کنترلی که به صورت خودکار یک سیستم سینمای خانگی را تنظیم کند را طراحی کرد . هم اکنون هرچیزی که شما از سیستم صوتی خود میخواهید ، هارمن / کاردون (Harman/Kardon)  آنرا به راحت ترین شکل در اختیار شما قرار میدهد.

هارمن / کاردون (Harman/Kardon) به علم متعهد است و از آخرین دستاورد های تکنولوژی در محصولات خود استفاده میکند . این شرکت هم اکنون در زمینه تولید سیستم های صوتی خانگی ، شخصی و کامپیوتر فعالیت می کند و محصولات پُر فروشی در زمینه کامپیوتر  و  Speaker Docks پایگاه صوتی ( IPad)  را تولید می کند و محصولاتی با طراحی فوق العاده را برای دوستداران موسیقی می سازد و سهم بزرگی در بازار سیستم های صوتی حرفه ای به خود اختصاص داده است . هم اکنون اسپیکر زیبای  Sound Sticks  در موزه هنرهای مُدرن نیویورک به صورت دائمی به نمایش گذاشته شده است .

دیدگاهتان را بنویسید