مقالات

تفاوت بین بلندگو ماشین دو طرفه و سه طرفه ی خودرو

مقایسه ی سیستم های ترکیبی دو طرفه و سه طرفه

اگر قبلا سیستم صوتی (بلندگو ماشین) خودروی خود را ارتقا نداده باشید ، احتمالا الان در مورد انتخاب بهترین سیستم صوتی ، به مشکل برخورده اید.نترسید ، برای اینکه خدمات پس از فروش سیستم های صوتی ، ارتقا پیدا کرده اند و گزینه های متعددی برای خدمات پس از فروش ، پیکربندی و طراحی شده اند و در دسترس قرار گرفته اند.عذر شما بخاطر این احساس سردرگمی که در مورد انتخاب سیستم های صوتی دارید ، پذیرفته شده است ! موضوع اصلی که در مورد سیستم های صوتی وجود دارد ، این است که شما به سیستم های بلندگوی دوطرفه یا سه طرفه ، نیاز دارید.این همه بحث ، بخاطر چیست ؟ و تفاوت بین بلندگوهای دو طرفه و سه طرفه چیست ؟

درک اصول کار لرزاننده های بلندگوها

برای اجتناب از هر گونه سردرگمی ، اجازه دهید که به چند نکته ی اساسی در مورد بلندگوهای صوتی اشاره کنیم.این نکات برای بلندگوهای معینی ، قابل استفاده هستند.در چند پاراگراف بعدی ، در مورد speaker drivers صحبت خواهیم کرد.زمانی که جبعه ی بلندگو ماشین را باز میکنید یا آن را از جعبه ، بیرون میکشید ، یک یا دو قسمت مخروطی شکل خواهید دید ( که گاهی اوقات به شکل تسمه و گاهی اوقات گنبدی شکل است).آنها لرزانندهها هستند ، که زمانی که صدا تولید میشود به لرزش در میایند.

صداها دارای فرکانس های کم تا زیاد هستند. لرزانندههای مختلف با سایز های مختلف  ، فرکانس های متفاوتی دارند.گوش انسان میتواند ، فرکانس بین ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز را بشنود.هیچ لرزانندهی ، قادر به این نیست که در تمام این طبف فرکانسی ، صدا تولید کند.برای همین بلندگوها ، بیش از یک لرزاننده دارند تا صداهایی با کیفیت های متفاوت ، تولید کنند.

سه نوع لرزاننده وجود دارد : ۱٫ لرزاننده برای فرکانس های پایین یا بم (زیر ۲۰۰ هرتز) ، ۲٫لرزاننده برای فرکانس های بالا یا فرکانس های سه برابر (بالای ۲۰۰۰ هرتز) ، ۳٫ لرزاننده ای که صدای تولیدی آن بین ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ هرتز است.هر بلندگو ، دستگاهی دارد که به آن فیلتر الکتریکی گفته میشود که این فیلتر ، که سیگنال صدای اصلی را به دو یا سه سیگنال با فرکانس های متفاوت برای تغذیه ی لرزاننده های مختلف ، تقسیم میکند.

 

درک اصول کار لرزاننده های بلندگوها

مقایسه ی بلندگوی دوطرفه و سه طرفه : این برچسب ها ، چه معنی میدهند؟

این یک روش ساده و عمومی برای سیستم های بلندگوی ماشین است که براساس تعداد لرزاننده هایی است که دارند.هنگامی که سیستم بلندگوی ماشین ، بیش از یک لرزاننده دارند ، سیگنال های صوتی باید به فرکانس های مختلفی ، تقسیم شوند که این لرزاننده ها ، این کار را انجام میدهند.سیگنال های صوتی که فرکانس پایینی دارند ، از طریق بلندگوهایی که صدای پایینی دارند (ووفر)  ، تولید  میشوند و سیگنال های صوتی که فرکانس بالایی دارند ، از طریق بلندگوهایی که صدای بلندی دارند (توییتر)  ، تولید میشوند.

بنابراین ، یک بلندگوی دو طرفه ، صدا را به دو قسمت و یک بلندگوی سه طرفه ، صدا را به سه قسمت ، تبدیل میکند.این یک روش ساده و بسیار آسان است که بلندگوهای مختلف را در دسته های مختلف ، قرار میدهد.شما میتواند ، یک جعبه ی بلندگو با دو یا سه لرزاننده (یک طراحی همه محور یا کامل) ، یا یک سیستم بلندگو که لرزاننده های مختلف در جعبه های مختلف تشکیل شده (طراحی سیستم ترکیبی) ، داشته باشید.

مقایسه ی بلندگوهای دو طرفه و سه طرفه ی کامل

در یک جعبه ی بلندگوی ماشین دو طرفه ، یک بلندگوی بزرگ که صدای پایینی دارد (ووفر) و یک بلندگوی کوچک که صدای بالایی دارد (توییتر)، وجود دارد.همچنین ممکن است در جعبه ، یک ووفر و یک جفت توییتر  کوچک داشته باشید.این تنظیماتی است در سیستم های کامل انجام میشود که در اینجا ، در هر دو جعبه ی گفته شده ، قرار میگیرد.

همچنین ، ممکن است سه لرزاننده در همان جعبه داشته باشید ، اما تجربه ی عمومی در مورد بلندگوهای سه طرفه ی کامل ، نشان داده است که عملکرد آن ، بهتر است.یک سیستم سه طرفه ی کامل یا سه محوره ، معمولا دارای یک لرزاننده ی اضافی با طیف فرکانسی متوسط یا یک توییتر با امکاناتی بسیار خوب ، که روی ووفر قرار میگیرد ، است.

در واقع مشکل اصلی سیستم های همه محوره ،این است که در داخل این سیستم ، از یک فیلتر الکتریکی غیر فعال استفاده میشود.بهترین کار این است که صوت را به صوت بالا و پایین ، تقسیم کنید.زمانی که یک لرزاننده با طیف فرکانسی متوسط به سیستم بلندگوی سه طرفه ، اضافه میشود ، این فیلتر الکتریکی ، کار خود را به خوبی انجام نمیدهد.بنابراین ، در مورد سیستم های همه محوره ، یک سیستم دو طرفه با کیفیت خوب ،بهتر از یک سیستم سه طرفه با کیفیت متوسط است.

مقایسه ی سیستم های ترکیبی دو طرفه و سه طرفه

در سیستم صوتی دو طرفه ی ترکیبی ، مجموعه ی ووفرها و توییتر ها در جعبه های جداگانه ای قرار میگیرند.میتواند چند جفت توییتر و ووفر داشته باشید ، اما این سیستم ، همچنان دوطرفه است.

برای افزایش کیفیت سیستم های ترکیبی ، چندین فیلتر الکتریکی اضافی به آنها افزوده میشود ، در واقع ، مزایای سیستم های ترکیبی سه طرفه ، بیشتر از مزایای سیستم ترکیبی دو طرفه است.اما در بلندگوها با طیف متوسط ، طراحی بلندگو ، کمی دقیق تر انجام میشود ، و توییترها و ووفر ها ، در بهترین مکان قرار میگیرند تا یک تجربه ی صوتی متفاوتی را برای شنونده ،ایجاد کنند.هنگامی که طراحی این بلندگو ها ، بدرستی انجام شد و با استفاده از اجزای با کیفیتی ، طراحی شد ، آنگاه با توجه به کیفیت کلی صوتی و طراحی درست ، در مورد سیستم های ترکیبی باید گفت که ، سیستم های بلندگوی سه طرفه بهتر از سیستم های بلندگوی دوطرفه هستند.اما گران تر هستند و نصب آنها ، دشوارتر است.

 

مقایسه ی سیستم های ترکیبی دو طرفه و سه طرفه

کدام سیستم صوتی بهتر است ؟ و برای چه کسانی مناسب است ؟

علاقه مندان موسیقی ، بدلیل کیفیت صدا و طراحی خوب سیستم های ترکیبی ، سیستم های ترکیبی را ترجیح میدهند.اما در سیستم های ترکیبی ، سیستم های صوتی سه طرفه ، بهتر است.اما اگر شما ، یک کاربر معمولی هستید که تفاوت بین خروجی بلندگوی دوطرفه و سه طرفه را متوجه نمیشوید ، پس با خرید یک  سیستم دو طرفه ، میتواند در پول خود صرفه جویی کنید.

اگر نمیتوانید سیستم های ترکیبی را بخرید ، و بدنبال سیستم های همه محوره هستید ، پس باتوجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید ، بهترین سیستم دوطرفه ی همه محوره را بخرید.هر چیزی که امکانات بیشتری دارد ، ارزش هزینه ی بیشتری را ندارد ، زیرا این هزینه ، صرفا به خاطر عملکرد آن ، نیست.سیستم های سه طرفه ی همه محوره یا کامل در مقایسه با سیستم های دوطرفه  ی همه محوره ، عملکرد نسبتا ضعیفی دارند.

بعضی از برندها ، بدنبال طراحی بلندگوهای ۴ طرفه و حتی ۵ طرفه هستند ، که به نظر میرسد که طراحی آنها ، ارزش سختی که بدنبال دارد ، را ندارد.سه لرزانده ای که در بالا ذکر شد ، بخاطر کیفیت خروجی صدا و طراحی خوب آن ، نقطه ی عطفی است.داشتن لرزانده ی بیشتر ، مخصوصا در سیستم های همه محوره ، به هیچ وجه، خروجی صوتی را بهبود نمیبخشد.

منبع : https://greatestspeakers.com

دیدگاهتان را بنویسید