مقالات

امپلی فایر چیست؟

امپلی فایر

امپلی فایر

آمپلی فایر: آمپلی فایر به معنای تقویت کننده میباشد.که در سیستم های الکترونیکی نقش تقویت سیگنالهای الکترونیکی را برعهده دارد یک آمپلی فایر بیشتر برای تقویت سیگنالهای صوتی استفاده میشود.آمپلی فایر با تقویت کننده های الکترونیکی در موسیقی برای تقویت صدای ساز های پیکاب داری مانند:گیتار الکترونیک ،گیتار باس،ویولون و ….  استفاده میشود.

عملکرد دستگاه: آمپلی فایرها به طور عمده دارای دو مدار الکترونیکی به نام دریافت سیگنال صدا (pre amp)و تقویت کننده صدا (power amp)هستند.

از مهمترین قطعاتی که در کیفیت صدای یک آمپ بسیار مهم است  وجود یک لامپ خلا می باشد در گذشته در تمامی آمپلی فایرها لامپ خلا استفاده میشد اما با گذشت زمان و روی کار آمدن ترانزیستور ها  جایگزین مناسبی  برای لامپ های خلا به میدان آمد که از لحاظ هزینه بسیار کم از لامپ خلا بود .برخلاف تصور آمپلی فایر ترانزیستوری به مراتب بهتر و راحت تر از یک آمپلی فایر لامپی  قابلیت درایو اسپیکرهای متنوع را دارد ،آمپلی فایرهای لامپی  در این مورد با مشکل روبرو هست برای گرفتن صدای درخور از یک آمپلی فایر لامپی خوب باید اسپیکر مناسب آن تهیه شود. جهت اطلاع از قیمت آمپلی فایر از بخش فروشگاهی سایت دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید